BEYLİKDÜZÜ İLÇE SINIRLARI

Beylikdüzü, Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul’un hemen batısında yer alan yeni bir ilçedir.İlçemiz; güneyde Marmara denizinin kuzey kıyıları ile sınırlanmakla beraber doğuda Avcılar, batıda Büyükçekmece ile komşudur. İlçenin kuzeyi ise E-5 Karayolu ve Esenyurt ile sınırlanmaktadır.

KAYNAK:Beylikdüzü Belediyesi

BEYLİKDÜZÜ`NÜN İLÇE SINIRLARI VE ÖZELLİKLERİ

Beylikdüzü ilçe sınırları, 3738 hektar alanı kapsamakta olup, toplamda 10 mahalleyi ihtiva etmektedir. 13 km. Marmara Denizi’ne kıyısı olan; toplu konut bölgeleri, orta ve üst gelir grubuna hitap eden sağlam ve uygun bütçeli ev satın alabilme özellikleri ve villa tipi konutları olan İstanbul’umuzun talep gören modern bir ilçesidir. 

* Alt yapısı:

İlçemizde; alt ve üst yapı yüzde 70 oranında tamamlanmıştır.  Özellikle sayfiye bölgesi olarak bilinen Sahil Mahallesi ve Kavaklı Mahallesi’nde yapılaşma yok denecek kadar az olduğundan buradaki alt yapı çalışmaları halen devam etmektedir. Gerek denizle bütünleşme anlamında, gerekse yeşil alanın bol olduğu düzenli siteler şeklindeki sorunsuz yapılaşma nedeniyle, ekonomik ve kaliteli ev almak isteyenler için Beylikdüzü cazibe merkezi haline gelmiştir.

* Ulaşım:

Ulaşımın ve trafik sorununun olmaması bir başka önemli etkendir. Kentimiz, havaalanına 21 km. uzaklıkta; E-5 karayolu ve Marmara Denizi sınır oluşturmaktadır. Sahil Projemiz, ve metrobüs projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte; TEM ve E-5 ve E-6 ile sağlanan ulaşım çeşitlenecektir. Şu an Avcılar’a kadar gelen metrobüs hattı, Beylikdüzü’ne kadar uzatılarak, 1 yıl içinde, Söğütlüçeşme’ye kadar ulaşım sağlanacaktır.

* Sosyal Yaşam:

Beylikdüzü ilçesinde; sakin, huzurlu, düzenli, sağlıklı, güvenilir, trafik karmaşasından uzak refah seviyesi yüksek bir yaşam sürülüyor. İlçemizde alışveriş merkezi sayısı, son zamanlarda çok artmıştır. Sanat ve kültürel alanda; Belicium Alışveriş Merkezi’nde Erol Günaydın tiyatrosu mevcuttur. Alışveriş merkezleri, Büyük mağazalar, marketler, sinemalar, kamuya ait dinlenme tesisleri ve büyük çaplı iş merkezleri bulunmaktadır. İlçemizde okuma yazma oranı yüksek olup, okulu olmayan yerleşim birimi bulunmamaktadır. Eğlence merkezleri ve TÜYAP fuarının bulunması ekonomik hayata canlılık getirmektedir.

* Beylikdüzü İlçe`sinin nüfusu:

2011 yılı resmi sonuçlara göre Beylikdüzü’nün ilçe nüfusu toplam 220 bin’dir. Sadece Beylikdüzü’nde 35 bin konut bulunurken, Yakuplu ve Gürpınar’ın sınırlara eklenmesiyle birlikte Beylikdüzü ilçesinde konut sayısı 50 bin civarında olmuştur. İlçemizde birçok büyük firmaların çok önemli yatırımları vardır. Nüfusun kısa zaman içersinde 500 bini bulacağı düşünülerek planlama ve yatırım yapılmaktadır.

* Stratejik konumu:

İlçemizin, kolay ulaşım imkânlarına sahip bulunması, deniz manzarası ve kişi başına düşen yeşil alan miktarının; 8 metrekareyi geçmesi, altyapı ve üstyapı sorunu ve kaçak yapılaşma olmaması, düzenli kentleşme, eğitim seviyesi ve kentlilik bilinci yüksek insanlardan oluşması gelişen ve değişen yeni ve modern bir kent özelliği; yatırım bölgesi olarak düşünülmesinin en önemli ana nedenleridir. Bölgemizde Bahçeşehir, Beykent ve Fatih Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite mevcuttur. Beylikdüzü marka bir kent haline geldiği için yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir.  

KAYNAK:Beylikdüzü Belediyesi

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ

İNTERNET SİTEMİZDEKİ BEYLİKDÜZÜ SAYFASINA  AİT TÜM BİLGİ VE GÖRSELLER 

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİNİN İNTERNET SİTESİNDEN ALINMIŞTIR.

Beylikdüzü TEMA EMLAK İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ BİZİMKENT EMLAK BANKASI KONUTLARINDA KONUT KREDİSİNE UYGUN TOPLU ULAŞIMA YAKIN İSKANLI TAPULU SATILIK VE KİRALIK DAİRE DÜKKAN ÇEŞİTLERİ İLE HİZMETİNİZDEDİR Tema Emlak,tema, emlak, tema emlak , gayrimenkul, satılık daire , kiralık daire , İstanbul , istanbul, beylikdüzü , cumhuriyet mahallesi , bizimkent , bizimkent emlak konutları , bizimkent emlak bankası konutları , satılık, satilik, kiralık, daire , işyeri , dükkan , krediye uygun , konut , belediye , beylikdüzü belediyesi , e dergi , projeler Tema Emlak TEMA EMLAK İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ BİZİMKENT EMLAK BANKASI KONUTLARINDA KONUT KREDİSİNE UYGUN TOPLU ULAŞIMA YAKIN İSKANLI TAPULU SATILIK VE KİRALIK DAİRE DÜKKAN ÇEŞİTLERİ İLE HİZMETİNİZDEDİR